Jdi na obsah Jdi na menu
 


Láska k chudým

15. 6. 2007

  Láska k chudým lidem… V naší době je už málo lidí, kteří ví, co tato věta opravdu znamená. Většina lidí se v dnešním světě honí za penězi, majetkem. Je pro ně důležité, aby měli co nejvíce, ale vůbec už nevidí to, že jsou také lidé, kteří nemají co jíst, co nemají ani domov. Většina lidí se stará jen o sebe a to mě moc mrzí....

   Asi před rokem jsme šli s kamarádkou v Karlových Varech na procházku. U jednoho stánku, kde prodávali grilovaná kuřata, jsme viděli starší ženu, jak z koše vybírá zbytky jídla. Na sobě měla nějaké zašlé, špinavé, staré šaty. I ona sama byla špinavá... Bylo nám jasné, že ta paní byla bez domova.

  Když zjistila, že v koši už nic k jídlu nenajde, sedla si osamoceně na lavičku. S kamarádkou jsme se domluvily a koupily jí u stánku půlku kuřete. Když jsme k ní s balíčkem šli, bylo vidět, že se nás bojí. Nebylo divu. Takoví lidé nejsou příliš zvyklí, že je lidé oslovují. Řekli jsme té ženě, že pro ni něco máme a předaly jsme jí balíček s jídlem. Žena si ho vzala. Neřekla nám nic, ale ten její pohled mluvil za vše. Byl to pohled velkého díku.

  Paní byla asi v šoku, že v dnešní době někdo udělá něco takového. A my jsme s kamarádkou odcházely s pocitem, že jsme někomu pomohly, udělaly radost. Druhý den jsem měla k obědu kuře s bramborem a hned jsem si vzpomněla na ženu, o které vlastně vůbec nic nevím. Ale na jednu věc nikdy nezapomenu… Na ten pohled, kterým nám děkovala. A to byla jen drobnost co jsme pro ní udělaly!

  Obdivuji misionáře, kteří se vydají do cizích zemí a tam pomáhají chudým a rozšiřují víru. Jsem moc ráda, že jsou ještě stále lidé, kteří nejsou zahledění jen sami na sebe. A o tom přeci víra je. Rozdávat lásku kolem sebe, lásku Ježíše a radovat se z jeho přítomnosti. Existuje mnoho projektů, které pomáhají chudým lidem. A můj sen je, se v budoucnu do některého z nich alespoň z části připojit.

                                              Hanka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář