Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětská mše

17. 5. 2007

Ježíš si je zavolal k sobě a řekl: "Nechte děti přicházet ke mně a nebraňte jim, neboť takovým patří království Boží. (Lk 18,16)

...

Praha

Obrazek  Jednou v neděli se mi naskytla možnost jít v Praze v Malešicích na dětskou mši. Začínala v 10:30 a ani jsem netušila, že se mi otevřou dveře do jiného světa… Do světa dětské radosti, smíchu, pláče, lásky… Kostel byl dřevěný a takový moderní. Když jsem se rozhlédla kolem sebe, všude bylo spousta mladých lidí, malých dětí, matek s dětmi, těhotné maminky. Byla to nádhera. Během mše hrála na kůru skupinka lidí na kytaru a zpívali. Dole jsme měli připravené zpěvníky. Nejvíce mě potěšilo, že většinu písní, které zpívali, jsem znala. Byly to písně z KOINONIE. Prostě nádhera.

  Velice mě zaujal farář, který si na kázání svolal všechny děti k sobě dopředu, aby na ně dobře viděl. Povídal o tom, kde všude najdeme Krista a jakou cestou poznáme jeho lásku. Kostelem zněla krásná hudba a ze společenství lidí zářila Boží přítomnost. Naplnil mě pocit štěstí.

  Jsem ráda, že jsem něco tak silného mohla zažít a být toho všeho součástí. Vím, že v této části Prahy kněží opravdu plní své poslání a že vše dělají s láskou a z lásky k lidem, dětem, k Bohu…

  Jestli i vy budete mít někdy takovou příležitost, určitě ji využijte, protože na to se nedá zapomenout.

                    Díky…

                                        Z lásky k Vám

                                                                           Hanka!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář