Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potáboré setkání v Teplé

8. 12. 2007
9. srpna- začíná mi přípravák v Táboře, jupííí
13. Srpna - CSM TÁBOR!!!!!!!
19. Srpna -  Ách jooooo, zase konec…
4. Září- škola, a jéje
14. Září - poTáborové setkání v Teplé!!!;-)

  Páni, uteklo to jak voda. Ani jsem nestihla zamáčknout slzu nad tím, že nám to CSM tak brzo skončilo a najednou, ani sama nevím jak, mám za sebou i potáborové setkání! No, chápete to? Já teda ne;-)
  No ale jo, je to vážně tak. 14.-15. září se totiž uskutečnilo první poTáborové setkání! Kde že bylo? No přece v Teplé! A kde že to je? No, přece v plzeňské diecézi! A jaké to tam bylo? Jste zvědaví? Tak čtěte dál:-)

  Ten náš poTáborák byl spojený s diecézní poutí, která se v Teplé každoročně kolem 15. září koná. Mládež se ale sešla už čtrnáctého večer a tak to měla hned dvoudení:) V pátek jsme si tak společně zavzpomínali na ty staré dobré časy, kdy jsme ještě každý den stáli fronty a s napětím čekali, co že nám to SEDEXHO zase připraví… Jojo, to to letí;-)

  Jak už jsem naznačovala, ten náš pátek byl takový vzpomínací, všechno jsme ale začali (jak jinak než) pořádnou večeří:o) Pak přišly fotky, filmy a pak taky pár slov od Vítka Zatloukala, který přijel mazi nás až z daleké předaleké Sekce pro mládež ČBK, aby nás pozval do Sydney a aby nás povzbudil na té naší cestě po plzeňské diecézi ( a tímtop bych mu za to také chtěla moc poděkovat;-) A pak přišla ještě večerní přednáška od P. Didaka, který nám vykládal o Adoraci a Eucharistii. Myšlenka, která zazněla a která se mi vryla do paměti byla ta, že nikdo z nás není hoden Eucharistie, ale každý ji potřebuje… Po tomhle samozřejmě přišla i večerní modlitba, ve které jsme mohli zakusit i tu Adoraci Eucharistie… Při ní jsme zabrousili do francouzské vesničky Taizé a  spojili jsme se skrze zpěvy a modlitbu se všemi, kteří tu svůj život zasvětili Bohu… Po Adoraci Eucharistie následovala i adorace Kříže... Já osobně jsem se s adorací Kříže poprvé setkala na pouti důvěry v Záhřebu a je to něco, na co jen tak nezapomenu… A pak už byla noc, takže honem do spacáku- nabalit, zachumlat a čerpat síly na sobotu …

  A byla noc a byl den. Přesně řečeno den druhý! Jak to začalo? Samozřejmě, že… No, zkuste hádat čím? Nevíte? No tak si aspoň typněte. Že jídlem? Ale kde že! Co si to o nás myslíte!?! Přece modlitbou… Pak ale přišlo samozřejmě i to sousto na povzbuzení… A pak? No, rozjímání od p. Marka Sklenáře na téma „Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích.” (Mt 5,16), což je verš naší diecéze na tento rok. A pak následovalo i společné slavení mše svaté se všemi poutníky z celé diecéze...

   Po mši jsme se vykodrcovali a roztřeseni zimou ( Pro neplzeňáky-Teplá je pouze pseudonázev… Je tam kosa jak v Lednici!!!) jsme se ubrali vychutnávat slasti pouti (=stát frontu na klobásy a nenápadně okounět u stolu s domácíma dobrotama;-))… No a pak? Pak samozřejmě přišel odpolední program- jukli jsme na pár filmů z akcí (třeba z Jumpu, Setkání mládeže s biskupem, z letních kajaků a vůbec ze všeho možného i nemožného…) A pak? Pak (pozor už se chýlíme ke konci) přišel koncert skupiny Qua Vadis? (jako vždy- prostě skvělý;-)! A potom? Na úplný konec se nám představily i změněné signály. No, nebudu tu psát své oblíbené  “nejlepší na konec“, nýbrž jsem je představovala já, takže o této poslední akci radši pomlčím;-) A pak??? Pak už zase přišlo to balení, loučení, a alou domů…

  No jo, je to za náma… V Táboře jsme se nikdy takhle nesešli, ale teď, no
nevím, možná to je jen můj pocit, ale teď jsme tady tvořili takovou velkou malou rodinu! A to je to, proč na ta naše setkání tak ráda jezdím!

  Kéž Hospodin té naší diecézi žehná a kéž jsme stále dobrá parta!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your mladezk.estranky.cz

(LatonyaDip, 27. 3. 2018 13:54)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil will crash worldwide internet

(MashaUnsob, 12. 12. 2017 19:10)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.